Home / Legendární Brankář Oliver Kahn V Historii Mistrovství Světa Ve Fotbale

Legendární Brankář Oliver Kahn V Historii Mistrovství Světa Ve Fotbale

Mistrovství světa ve fotbale není jen jevištěm pro mnoho hráčů na předním hřišti, ale také jevištěm pro brankáře různých národních týmů. Letošní mistrovství světa ve fotbale umožnilo brankáři argentinské fotbalové reprezentace Emilianu Martínezovi získat nejvyšší ocenění. Mistrovství světa ve fotbale má totiž i legendárního brankáře Olivera Kahna. Oliver Kahn má čtyři příležitosti obléci Dresy Německo na mistrovství světa ve fotbale. Je také jediným brankářem v historii mistrovství světa ve fotbale, který vyhrál Zlatý míč.

V roce 1994 byl 25letý Oliver Kahn poprvé vybrán do kádru německé fotbalové reprezentace. Zúčastnil se mistrovství světa ve fotbale v Americe. Oliver Kahn se poprvé v kariéře zúčastnil Mistrovství světa ve fotbale je plný lítosti, je teprve třetím brankářem v týmu. Nedostal šanci hrát a německá fotbalová reprezentace se neprobojovala do semifinále. O čtyři roky později na mistrovství světa ve fotbale 1988 byl brankář Oliver Kahn stále na známé lavičce. Stále nedostal šanci hrát, jeho německá fotbalová reprezentace prohrála s chorvatskou fotbalovou reprezentací a nedostala se do semifinále. Hráči německé fotbalové reprezentace v této době postupně stárli a bezradnost tváří v tvář soupeřově brance vyjádřil i začínající brankář Andreas Köpke. S koncem mistrovství světa ve fotbale a německé fotbalové reprezentaci začínající brankář Andreas Köpke oznámil odchod z národního týmu, začala přicházet příležitost pro brankáře Olivera Kahna.

Mistrovství světa ve fotbale v roce 2002 změnilo Olivera Kahna, hlavní trenér německé fotbalové reprezentace, jmenoval 32letého brankáře a kapitána. Oliver Kahn vede nejslabší sestavu v historii německé fotbalové reprezentace. Svůj debut zahájil po účasti na třech mistrovstvích světa ve fotbale. Brankář Oliver Kahn vždy pomáhal německé fotbalové reprezentaci v kritických chvílích a do finále se dostali jen s obtížemi. Brankář Oliver Kahn, který si ve finále poranil prst, neodolal Ronaldově gólu. Nakonec se mohl jen podívat na Dresy Brazílie a na místě slavit zisk mistrovského titulu. Největší lítost kariéry Olivera Kahna je, že nevyhrál mistrovství světa ve fotbale. Sedm zápasů stačí k prokázání jeho dokonalosti. Na mistrovství světa ve fotbale, které se konalo v Německu v roce 2006, Oliver Kahn oznámil svůj odchod z národního týmu poté, co využil jedinou šanci hrát.